Prelegenci.
Izabela Fornalik 
Dr n. hum., pedagożka specjalna, psychoterapeutka CBT w procesie certyfikacji
Dr n. hum., pedagożka specjalna i edukatorka seksualna, psychoterapeutka CBT w procesie certyfikacji, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego – Przewodnicząca Zespołu ds. Seksualności Osób z Niepełnosprawnością. Wykładowczyni na podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego Wydziału Pedagogicznego UW oraz na podyplomowych Studiach „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na UAM w Poznaniu. Posiada doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną oraz z osobami ze spektrum autyzmu . Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, osób z ASD, ich nauczycieli i rodziców na temat seksualności. Jest autorką licznych publikacji na ten temat, między innymi książek: „Mam autyzm. Mam seksualność. I co dalej? Poradnik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli”, „Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów” oraz „Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.” Prowadzi psychoterapię oraz konsultacje seksuologiczne dla rodziców oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.
Krystyna Pomorska
Dr n. społecznych, psycholog, certyfikowany terapeuta behawioralny
Doktor nauk społecznych, psycholog, pedagog, certyfikowany terapeuta behawioralny, wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Od ponad 10 lat zaangażowana w pracę terapeutyczną z dziećmi (w tym z zaburzeniami rozwoju i zachowania). Jej zainteresowania naukowe i terapeutyczne obejmują przede wszystkim rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych u dzieci.  Szczególnie bliskie jej są behawioralno-rozwojowe podejścia naturalistyczne oraz metody udowodnione naukowo w pracy terapeutycznej.
Beata Ignaczewska
Oligofrenopedagog, certyfikowany superwizor
Oligofrenopedagog, certyfikowany superwizor i terapeuta behawioralny, wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz członek kapituły Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego i członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Wykładowca na Uniwersytecie Akademii Medycznej w Gdańsku oraz dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej (Gdańsk- Gliwice- Zabrze). Prowadzi szkolenia i superwizje na terenie całej Polski, od 30 lat pracuje z osobami z zaburzeniami w zachowaniach , szczególnie z osobami ze spektrum autyzmu.
Marta Jurczyk
Edukatorka seksualna osób z niepełnosprawnością intelektualną, trenerka dramy pedagogicznej
Adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, edukatorka seksualna osób z niepełnosprawnością intelektualną, trenerka dramy pedagogicznej. Na co dzień związana z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia i konsultacje z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Monika I. Dąbkowska 
Pedagog specjalny, psycholog kliniczny, seksuolog
Od lat prowadzi praktykę psychoterapeutyczną w paradygmacie systemowym. Podejmuje procesy diagnostyczne i terapeutyczne w ramach pełnienia roli biegłej sądowej z zakresu psychologii-seksuologii. Współpracuje z zakładami karnymi w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim opiniując osadzonych przestępców seksualnych w celu stwierdzenia ewentualnych zaburzeń preferencji seksualnych i ryzyka ponownego popełnienia przez nich przestępstwa z użyciem przemocy, bądź groźby jej użycia. Jest adiunktem z Zakładzie Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego.